*Já píšu*

10 nejblbějších statusů na Facebooku

30. září 2013 v 16:10 | M-i-J-a


Přečtěte si 10 nejblbějších statusů, které lidé postují na Facebook. A navíc si ještě myslí, že přesně tohle chtějí všichni ostatní číst...
1. Motivační citáty na Facebooku
Motivační citáty jsou bůhvíproč zhusta doplněné rádoby mysteriózními fotkami moře, východu slunce v mlžném oparu a podobných kýčů a těžko budete hledat na Facebooku příspěvky, které by byly otravnější a trapnější. Pokud jste díky nim dospěli k souznění vesmírem, souzněte si v soukromí a neotravujte tím ostatní.
2. Fotografie jídla na Facebooku
Neobvyklé jídlo v neobvyklé restauraci, vaše první, vlastnoručně uvařená svíčková, váš mimořádný kuchařský počin... to všechno jsou věci, které se v rámci příspěvků na vaší zdi dají respektovat. Na druhou stranu skutečně není nutné fotit všechno, co vám přistane na talíři a zahlcovat tím své přátele. Bude vám to zřejmě připadat neuvěřitelné, ale většina lidí už někdy v životě viděla pečené kuře nebo bramborový salát.

3. Záplava fotek dětí na Facebooku
Jistě, většina lidí se čas od času ráda podívá na to, jak vaše ratolest vyrostla a jestli po vás zdědila křivý nos, ale zahlcování Facebooku deseti fotkami vašeho dítěte za den, je zkrátka sadismus v té nejčistší podobě. Možná to pro vás bude překvapením, ale naprostá většina dětí za den, ba ani za týden, nevyroste tak, aby byl nezaujatý pozorovatel schopný rozpoznat rozdíl. Tím, že na svou zeď umístíte čtyřicet fotek, na kterých má váš potomek téměř totožný výraz, nedemonstrujete svou rodičovskou hrdost, ale spíše nebetyčnou nesoudnost.

4. Fotky (upatlaných/nahých/pokakaných) dětí na Facebooku
Samostatnou kapitolou v dětských fotkách jsou fotky upatlaných, nahých a pokakaných dětí. V tomto případě je zkrátka tolerance nula. Bez pardonu. Jestliže vám přijde roztomilé, že se vaše drahé dítě potentovalo až na záda, měli byste okamžitě vyhledat schopného psychiatra a nikoli svou duševní poruchu demonstrovat veřejně.

5. Statusy o tom, co právě děláte
Dělíte se se svými bližními v rámci virtuální reality o to, že jste se špatně vyspali, potřebujete kafe a večer půjdete do fitka? A co si těmito informacemi vaši známí mají, proboha, počít? Očekáváte, že vám půjdou natřást polštáře, nebo budou hlasitě vyjadřovat obdiv nad tím, že jdete večer desetkrát zvednout činku? Právě jsi jdu koupit sportovní tašku přes rameno. Podobnými výlevy stavíte své přátele pouze do situace, kdy přemýšlejí, jestli je dříve veřejně poinformujete o tom, kolikrát denně chodíte na záchod, nebo vás zavřou pro nedostatek soudnosti.

6. Žádosti her na Facebooku
Zkuste se na chvíli vžít do situace lidí, kteří mají na práci lepší a zajímavější věci, než pěstování virtuálních rostlinek, krmení virtuálních zvířátek a podobné ptákoviny. Pokud je budete bombardovat žádostmi o účast v hrách, které se liší pouze svou úrovní, je jen otázkou času, kdy je vytočíte do červených čísel. O tom, co tato bohulibá aktivita vypovídá o vašem pracovním nasazení, snad ani není potřeba mluvit.


7. Infantilní projevy na Facebooku
Ááááánooo, je to TAK c-o-o-l, když každéééééé druhé SLOVO vypíchnete p-o-d-o-b-n-ý-m způsobem.... nicméně pokud jste právě neoslavili patnácté narozeniny, je to zcela neomluvitelné. DĚKUJEMEEEEEEEEE za vaše pochopení.

8. Teatrální výlevy na Facebooku
"Pomoc! Potřebuji návod k životu!" "Proč přivádět děti do tak sobeckého světa...?!" Libujete si ve výlevech podobného typu? Dáme vám dobrou radu: pořiďte si deníček, kam si své rádoby intelektuální a silně teatrální výlevy budete zapisovat. Vám se tak uleví, nebudete ze sebe veřejně dělat slabomyslného jedince a vaší image to jen prospěje.

9. Výkřiky do tmy na Facebooku

"COOL!" "Bomba!" "A sakra!" Podobný projev si můžete dovolit, když se vám konečně podaří nastartovat auto, nebo uklouznete po slupce od banánu. Pokud jimi ale zahlcujete Facebook, kde je jasné, že nikdo nemůže znát jejich kontext a okolnosti, jde o ten nejprimitivnější a nejtrapnější způsob, kterým škemráte o pozornost a o to, aby se vás všichni začali vyptávat, o co vlastně jde. Skutečně neznáte důstojnější způsob, jak získat pozornost?
10. Upozornění, kde jste byli, nebo kde budete
Restaurace, fitka a podobné podniky vám sice samozřejmě budou vděčné za neplacenou reklamu, ale proč si, proboha, myslíte, že to bude zajímat někoho jiného než vás? Nebo čekáte uznání za to, že jste byli tuto aplikaci schopni mentálně zvládnout? Tak tedy bravo! Ale už si to příště nechte pro sebe.Oukej, po dlouhé době tu máme zkopírovaný článek. Důvod je ten, že mě to zaujalo (máte uveden zdroj, takže si nestěžujte -_- ) jelikož si myslím že je to pravda. Pokud si rozkliknete zdroj, dole pod článkem uvidíte komentáře, mezi kterými se objevuje i ten můj "došla jsem k závěru že 99% věcí co přídáte na facebook patří mezi 10 těchto nesmyslných bodů... zajímalo by mě, jak si redaktoři tohoto článku představují ideální obsah profilu bez tady těhto 10 "kravin" a myslím si že mám pravdu. Dává to snad logiku? Na facebooku by bez těchto příspěvků nebylo absolutně zhola nic. K čemu by faceook byl? Normálně se z toho chytám za hlavu. Na co autor tohoto článku myslel, když to psal? Logika v tom ale určitě nebyla.
Pokud chceš, vyjádři svůj názor dole v komentářích, mužem udělat i diskuzi. :) Děkuji za předčtení článku. ByeBye! M-i-J-a

Haters gonna hate

27. září 2013 v 11:29 | M-i-J-a
Včera mě chytla taková psací nálada (jak jste si určitě stihly všimnout) a témat mě napadalo celkem dost, ale jedno mi vypadlo, včera večer jsem si na něj vzpoměla, ale bylo pekelně pozdě, a já byla k smrti unavená z praxe. Tak vám ho napíšu teď.
Jak již název napovídá, bude to o tzv "haters". Jelikož mou oblíbenou činností v mém vzácném volném čase je sledování česko-slovenské youtube scény, konkrétně vlogerů jako jsou Smusa, GoGo, Selassie, NejFake a mnoha a mnoha dalších, zaujala mě reakce milionů lidí. Hodně takovýchto sledovatelů nejraději píšou komentáře ve stylu "Koppíruješ xxx!!!". Na tohle téma bych vám tu mohla psát slohovky kdo koho kopíruje, a co je a není kopírování. Shrnu to dvěma videii o kopírování od českého youtubera a LetsPlayera Smusy a slovenského vlogera Selassiho.

Selassie

SMUSA
Haters jsou všude, otravují snad každého kdo dokázal více jak oni, nebo jsou prostě jiní než jsou oni zvyklí.
Občas se některým těm komentářům směji, protože jak zkouknete jejich kanály, tak tam buď nic nemají, a pokud tam něco mají, stojí to za starou bačkoru. A ty gramatické chyby! Většinou se jedná o děti, prvně vám likujou každé video, a pak vidí jak ostatní hejtujou, a zničeho nic začnou taky protože to je trend (o tom mluvil i Gogo v jednom svém videu). Teď jsem si vzpoměla na jedno video od Pemika (znáte z facebooku). To vám musím ukázat, a stojí to za schlédnutí!

Pro další takové "chytré děti" si pusťte NejFejkův pořad "Na plechu" kde je takových "Haters Kids" kteří hejtujou bezdůvodně plno.

Klidně můžeš beztrestně výjádřit svůj názor dolů do komentářů, na většinu z nich reaguji, stačí sledovat (odpovídám třeba co 2-3 komentáře).
Děkuji za přečtení článku a těším se na vaši další návštěvu!
Bye Bye
M-i-J-a

Poslouchání hudby kdysi a teď - IN sluchátka

26. září 2013 v 14:41 | M-i-J-a
Po mém názoru na dnešní módní trendy - jednalo se o háčkované kozačky - přicházím s novím podobně zaměřeným článkem.
Začnu asi takhle:
Včera, než jsem šla odpoledne na praxi, byla u mě kamarádka (trošičku nám hrabalo → zkuste uhodnout která jsem já S vyplazeným jazykem) a pak jela se mnou autobusem (má to po cestě) a já vystupovala dřív. Když jsem vystoupila z autobusu, po chvíli jsem se jen tak z ničeho nic podívala za sebe. Šel tam kluk, a na uších měl OBROVSKÉ MONSTROZNÍ sluchadla, že mu pomalu ani bok hlavy nešel vidět. Okamžitě jsem si vzpoměla na takový ten obrázek který koloval po facebooku - byl na něm kluk, velký diskman, a miniaturní sluchátka a bylo pod tím napsáno "kdysi", vedle něj stál ten samý kluk, jen měl malinkou mp3jku a takové ty OBŘÍ sluchátka a pod ním bylo napsáno "dnes" (pokoušela jsem se ho najít, ale bohužel, snad si to dokážete představit). Co já si pamatuji, na základní škole jsme se snažili mít co nejdrobnější sluchátka, měly jsme je co nejlépe zastrčené pod vlasy a oblečením aby jsme mohly poslouchat v hodinách. :3Tenhle trend velkých sluchátek jsem viděla spíše u kluků ve stylu HipHop a DnB (nic proti, taky poslouchám). Absolutně nechápu co na tom všichni vidí. Taky mám jedny takové, spíše styl Otík z filmu Vesničko má středisková, ale nechávám si je jen a jen na doma (jsou kvalitní a hlasité). Nelítam s nima po ulici jak variot a nedělám ze sebe debila (v dnešním překladu frajera) že mám to co ostatní. Ještě když ty sluchátka jsou barevná jak papušek, a dotyčný má na ně moc malou hlavu. Smějící se
Pokud budeš mít chuť a zájem nutně projevit svůj názor, poděl se s ostatními v komentářích. Děkuji za přečtení článku.
Bye Bye
M-i-J-a

Moderní chaty aneb proč pořád chodím na Alika

26. září 2013 v 9:53 | M-i-J-a
Znova a zas Vás vítam zde na blogu.
Jen tak mě napadlo že vám napíšu pár mých důvodů proč stále chodím na chat Alík.cz. Jo, já vím, je mi 17 a Alík je dětský chat. Ale byla doba kdy jsem seděla třeba na lide.cz a podobných chatech. Později jsem přišla na to, že na Aliku si mužu popsat se stejně věkovou kategoríí bez toho aniž by po mě někdo vyžadoval obnažené fotky, hovor na skypu s webkou (nehodlám rozepisovat co všechno chtěly abych dělala) nebo dokonce živý sex.
Uživatelé dnešních chatroomů by jsem tu mohla popisovat a charakterizovat donekonečna, jelikož už mám těch několik-set hodin nachatováno, uznávám že pořád a stále nevím vše.
Ale jen tak ve zkratce, na chatu se mohou oběvovat dost nebezpeční lidé, únosci, pedofilové a sexualní devianti. Takové lidi nejlépe ignorovat. Pro jistotu neuvádějte místo svého pobytu v profilu, nebo tam uveďte jen kraj (Liberecký, Ostravský, Zlínkský apod.). Neuváďejte svou přesnou adresu a telefonní číslo!
Chatroomy nejsou tak střeženy, přece jen je to pro starší uživatele, ale to neznamená to že se tam musí oběvovat tací-to lidé.
Na alíku se mi líbí, jsou tam všechny mě přiměřeny věkové skupiny (i nad 20 let - s tím rozdílem že to nejsou uchylové). Je to lépe střežené, popř. bany se rozdávají jako propagační letáčky na náměstí. Pokecat se tam dá snad s každým a o všem (pokud vám tam někdo nesedne - povahově a chováním - je to něco jiného). Je to sice dětský chat, ale někteří jsou už vyspělí, mají rozum a nechovají se buď jako nadržení puberťáci nebo jako malé děti.

K tomuto článku to je ode mě nejšpíš vše, jsem ráda za to že jste si ho přečetly, pokud chcete mužete vyjádřit svůj názor do komentářů. Pokud se vám zde líbilo, budu se těšit na Vaši další návštěvu.
Bye Bye
M-i-J-a

PS: Chceš mě vidět? Ptej se mě na asku, nebo si napiš o videjko!

Háčkované kozačky - IN nebo OUT?

4. září 2013 v 13:23 | M-i-J-a
Háčkované kozačky - letošni hit Vietnamských spoluobčanů. Prodávají se ve všelijakých barvách a v\padají naprosto OTŘESNĚ. Kdybych se náhodou vyjádřila neslušně, a vy je zrovna nosíte, nemám nic protí VÁM ale proti těm BOTÁM.

Kam ten svět spěje?

19. srpna 2013 v 12:16 | M-i-J-a
Děti a cigarety
Neříkám, že já jsem zrovna byla svatoušek, ale docela mě iritují dnešní malé děti. Ve věku kdy to má sedět u večerníčku, hrát si na písečku a ráno koukat na Kouzelnou školku, tak to chodí a žebrá zapalovač a cigarety. V 1 třídě to má Iphony, moderní oblečení a jsou rozmazlení. Samozřejmě že je to většinou výchovou rodičů. Největší šanci že děti začnou kouřit je když jeden z rodičů taky kouří. Malé děti to okoukají, a už to jede.
Nechápu, proč si na to rodiče nedají pozor..
Začne to cigaretama, postoupí to na alkohol a lehčí drogy, a muže (ale nemusí) to zkončit u fetu, zda-li ne ještě hůř!
Děti a jejich vychování
Sprostá a vulgární mluva je na slovníku dnešních menších dětí je asi nejrozšířenější. Většinou to okoukají od dospělých a nebo starších kamarádů nebo sourozenců. A pak se to mezi němi šíří. Pak to jen spěje k drzosti, která zamává s každým dospělým a rozumově vyspělím člověkem se slušným vychováním. Bránit se nelze. Jelikož by jste museli být také sprostí.
Další věc - Děti na Fejsbůku.
Čím delší dobu je Facebook k dispozici, tím méně vidím dětí venku, nebo bez mobilu v ruce. Kde jsou ty časy, kdy se děti seznamovali hlavně venku, když chtěli hrát schovku, nebo na honěnou? A vůbec, dnes už se téměř nikdo nedokáže seznámit někde venku. Fejsbůk má jedinou výhodu - a to tu, že se mohou seznámit i stydlíni :D
Děti na Youtube
Děti začínají ovládat všechny známe webové stránky, a mezi něma je i Youtube. Naleznete tam krom hudby i vtipné nesmyslné komentáře, videa dětí o tom jaký měly den, a jaký jim maminka koupila nanuk a že mají nový Iphone. Strašně hodně známých Youtuberů na toto téma natočilo vlog (což je další oblíbená dětská činnost). Doporučuji kouknout na Atiho a Goga :)

Sleduj blog na FACEBOOKU a PTEJ SE NA ASKU

KIDS !! KIDS EVERYWHERE !!
Jak se (ne)chovat na chatu

16. srpna 2013 v 11:18 | M-i-J-a
!TOTO NENÍ ČLÁNEK O TOM, JAK SE ZABEZPEČIT PROTI UKRADNUTÍ IDENTITY A CO MÁME DĚLAT A NEDĚLAT ABY NÁS NEUNESLI A PODOBNĚ!
!TOTO JE ČLÁNEK O CHOVÁNÍ NĚKTERÝCH OSOB NA CHATU!

Sposuta z vás se určitě setkala na chatu, facebooku a podobně s malými dětmi, které si píšou statusy jak urvaní ze řetězu, nebo vám píšou "ahoj nechces být mou nejlepsi kamaradkou" a přitom vás vůbec neznají. Někdy je to hrozně otravné. A bohužel s tím nic neuděláme.
Ale co to jsou za rodiče, že v 7 letech pustí své dítě k Internetu?
V tomhle věku by si děti měly hrát venku, na písku, houpat se na houpačkách a běhat za míčem. Hrát na hoňku, na schovku na slepou bábu. A nebo být doma a hrát si s barbínama nebo autíčkama.
A navíc, FACEBOOK je od 13 let! (Mark Zuckerberg asi ví proč to tak udělal Mrkající)

Další věc → slova typu "mucíšeQ, milášeQ, lovísQuju the, zhe" a pod.
Když už se na chat dostane někdo starší, u koho by se dalo čekat že bude mít alespoň něco co už připomíná mozek, je to stejně k ničemu. Nejraději bych z klávesnice některým zrušila písmenka Q, X a W .. protože je to fakt hruza.
Styl psaní některých lidí opravdu nechápu. Většinou se jedna o lidi s obrovským egem, bohatými rodiči, nebo vypatlaným mozkem. Ještě občas dokonce vidím větu stylu "AhOjKy JaK sE MáŠ"
Asi jsem naivní, když jsem si myslela že toto už vyšlo z módy.
Malá rada na závěr
CHCETE BÝT SUPER ČUPER IN A COOL?
PIŠTE JAKO LIDI!

Johny Machetta - Nejen on je kopírák!

14. srpna 2013 v 22:54 | M-i-J-a
Už několikrát, když jsem sjížděla FB stránky, Youtube, nebo jiné vebové články jsem si všimla jedné věci. Téměř všude, kde bylo něco o známém Johnym Machettovy, byly komentáře a články typu "Je to kopírák" "Má beat od Macklemora" a pod. Co vám na tom vadí? Pokud se nemýlím (a pokud ano, piš ↓), má jen jeho refrém ne?
Ok, má blbej beat, ale proč se navážíte jen do něho?
 
 

Reklama